ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ & ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

Αφάντου : 16/2/2021

Αρ. Πρωτ:150

ΘΕΜΑ: Προκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος για κατάθεση οικονομικής προσφοράς σχετικά με εκπαιδευτική εκδρομή στο  Ροδίνι

Σχετικά: Εγκύκλιος  33120/ΓΔ4/6-3-2017 Υ.Π.Ε.Θ. (ΦΕΚ 681/τ.Β΄/06-03-2017) με θέμα με θέμα ‹‹Εκδρομές Μετακινήσεις μαθητών Δημοσίων και Ιδιωτικών σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης εντός και εκτός της χώρας››

Το Γυμνάσιο Αφάντου προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος προς τα τουριστικά γραφεία, για τη μετακίνηση μαθητών του σχολείου στο πλαίσιο  εκπαιδευτικής

στο  Ροδίνι

Η εκδρομή θα πραγματοποιηθεί στις  2/3/2021 ημέρα  Τρίτη . Στην εκδρομή θα συμμετέχουν 26 μαθητές του σχολείου και  2 εκπαιδευτικοί.

Αναχώρηση στις  08:00  από το Γυμνάσιο Αφάντου για  Ρόδο .

Επιστροφή στο Γυμνάσιο  13:45.

Οι προσφορές μπορούν να υποβληθούν με εξουσιοδοτημένο εκπρόσωπο ή ταχυδρομικά, αρκεί να διασφαλιστεί ότι θα έχουν παραληφθεί από το Γυμνάσιο Αφάντου από τις  16/2/2021  έως τις  22/2/2021  και ώρα 10:00.

Τα λεωφορεία που θα είναι στην διάθεση των μαθητών για την μετακίνηση τους θα πρέπει να διαθέτουν όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές ( ελεγμένο από τα ΚΤΕΟ, έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης, ελαστικά σε καλή κατάσταση, πλήρως κλιματιζόμενα κλπ.) και όλες τις προϋποθέσεις ασφαλείας για μετακίνηση μαθητών (ζώνες ασφαλείας, έμπειροι οδηγοί κλπ.)

Υποχρεωτική Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή.

Η αντιμετώπιση της περίπτωσης μη πραγματοποίησης της εκδρομής στις προβλεπόμενες ημερομηνίες λόγω ανωτέρας βίας ( αντίξοες συνθήκες κλπ.)

Με την προσφορά να κατατεθεί υπεύθυνη δήλωση ότι το Γραφείο Τουρισμού διαθέτει ειδικό σήμα και άδεια λειτουργιάς από τον ΕΟΤ σε ισχύ.

Επί πλέον στο φάκελο της προσφοράς πρέπει να υπάρχει απαραιτήτως CD με την προσφορά σε ηλεκτρονική μορφή doc ή pdf) για να είναι εύκολη η ανάρτηση της στο διαδίκτυο.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ

ΘΩΜΑΣ Ε. ΣΟΛΔΑΤΟΣ