Εορτασμός 28ης Οκτωβρίου στο Γυμνάσιο Αφάντου

Κάθε χρόνο, η σχολική μας κοινότητα συγκεντρώνεται για να τιμήσει την εθνική επέτειο του “ΟΧΙ” που σηματοδοτεί την ηρωική αντίσταση του ελληνικού λαού. Έτσι και φέτος η σχολική εορτή του Γυμνασίου Αφάντου ξεκίνησε με ανάγνωση πρακτικού από την κα Συμιακού Βαλασία και την παράδοση της σημαίας από τον κ. Διευθυντή Καρβουνίδη Σαράντη.

Ακολούθησε ανάγνωση χρονικών και παραθέσεις μαρτυριών του έπους του 1940 από τους μαθητές καθώς και τραγούδια από τη χορωδία του σχολείου υπό τη διεύθυνση της καθηγήτριας κας. Χαράς Ματσινοπούλου (ΠΕ79.01)

Η γιορτή έκλεισε με την απονομή των επαίνων στους αριστεύσαντες μαθητές και τον Εθνικό Ύμνο.

Υπεύθυνες καθηγήτριες για τη γιορτή της 28ης Οκτωβρίου ήταν οι κυρίες Χριστίνα Πεχλιβάνη (ΠΕ02) και Δήμητρα Χατζηιωαννίδου (ΠΕ02).

Χρόνια Πολλά!