Η ενημέρωση γονέων της 29/11/2023

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η ενημέρωση γονέων την Τετάρτη 29 Νοεμβρίου 2023 στο Γυμνάσιο Αφάντου.

Βασικός ομιλητής ήταν ο διευθυντής του σχολείου κ. Σαράντης Καρβουνίδης ο οποίος αναφέρθηκε μεταξύ άλλων στις αρνητικές συνέπειες της χρήσης κινητών συσκευών από τα παιδιά.

Εξαιρετικό ενδιαφέρον είχαν επίσης οι ομιλίες της ψυχολόγου Μαρίας Παλαιού και της κοινωνικής λειτουργού Τσαμπίκας Κιόττου, οι οποίες αναφέρθηκαν στη συνεργασία του σχολείου με την οικογένεια, τη γονεϊκή εμπλοκή και τις πρακτικές επικοινωνίας και συνεργασίας του σχολείου με την οικογένεια.

Οι παρευρισκόμενοι γονείς ενημερώθηκαν επίσης για τις υποδομές, τον κανονισμό και τις δράσεις του σχολείου ενώ παρουσιάστηκε και η ανανεωμένη ιστοσελίδα του γυμνασίου.

Η εκδήλωση περιλάμβανε επίσης μπουφέ με αρτοποιήματα και γλυκίσματα προσφορά τοπικών επιχειρήσεων.

Ακολουθεί φωτογραφικό υλικό.